Jaworzno ponownie zaprasza entuzjastów szachów do udziału w prestiżowym wydarzeniu, jakim jest Grand Prix w Szachach. Organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu zawody, odbywające się od 16 lutego do 22 listopada 2024 roku, są doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w dziewięciu cyklach turniejowych. Szczególną atrakcją wydarzenia jest możliwość wspólnego spędzania czasu i integracji międzypokoleniowej, łączącej doświadczonych zawodników z młodymi adeptami szachowej sztuki.

Udział w Grand Prix jest bezpłatny, a o miejscu w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń, dokonywanych za pośrednictwem platformy chessarbiter.com. Zawodnicy mogą wybierać, w których cyklach turniejowych chcą wziąć udział, gdyż do klasyfikacji końcowej będą liczyć się jedynie wyniki z tych edycji, w których zawodnik wystartował. Inauguracja Grand Prix zaplanowana jest na 16 lutego, a kolejne etapy rywalizacji rozgrywane będą w specjalnie przystosowanej sali szachowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80.

Zawody przewidziane na 17 maja oraz 7 i 28 czerwca mogą zyskać dodatkową atrakcję w postaci zmiany lokalizacji na otwarty Parking Rowerowy “Płaszczka” przy jaworznickich Plantach. Taka forma organizacji zawodów, sprawdzona już w ubiegłym roku, przyciąga licznych kibiców i dodaje rywalizacji niecodziennego charakteru. Warto podkreślić, że ostatnia edycja Grand Prix zgromadziła 102 szachistów, w tym zwycięzcę Igora Musiała, który zdobył 57,5 punktu oraz Macieja Malika i Jolantę Guzik, zajmujących odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji.

Wszelkie informacje organizacyjne dostępne są u Jolanty Guzik pod numerem telefonu 609-554-126. Szczegóły dotyczące turnieju, w tym podział nagród i warunki uczestnictwa, znajdują się w Regulaminie Grand Prix, dostępnym na oficjalnej stronie MCKiS.

Źródło: https://www.jaworzno.pl/

Archiwum: luty 2024