Jaworzno: Obchody 235. rocznicy Konstytucji 3 Maja i 105. rocznicy III Powstania Śląskiego
Jaworzno: policja, samorząd i służby upamiętniają Konstytucję 3 Maja i III Powstanie Śląskie
I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie, mł. insp. Paweł Więcek, wziął udział w obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 105. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny o godz. 9:00. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy przeszli pod Pomnik Niepodległości, gdzie zainaugurowano oficjalny program i złożono wieńce oraz kwiaty.
W dniu Narodowego Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypomina się rocznicę w dziejach Polski. Z okazji tej uroczystości, w ubiegłą niedzielę, 3 maja br., pod Pomnikiem Niepodległości na płycie Rynku w Jaworznie zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, kombatanci, policjanci, strażacy, dyrektorzy szkół, delegacje zakładów pracy, młodzież szkolna oraz mieszkańcy.
Kierownictwo jaworznickiej Policji od lat bierze udział w świętach upamiętniających ważne i historyczne wydarzenia. Również w tym dniu, już kolejny rok z rzędu jaworzniccy policjanci złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Jaworznicką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie - mł. insp. Paweł Więcek - oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie - podinsp. Tomasz Obarski. Policjanci wspólnie z żołnierzami i strażakami oddali uroczysty hołd w pamięci Konstytucji 3-go Maja.
W trakcie uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk wraz z Zastępcą Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach - mjr Marcinem Pytlikiem oraz Wiceprezesem Katowickich Inwestycji S.A. - Moniką Bryl., wręczyli nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych.
Jaworzniccy policjanci zadbali o to, aby przemarsze podczas uroczystości, jak i sama uroczystość przebiegły sprawnie i bezpiecznie.
Źródło: policja.gov.pl