Ogólne 25.06.2026

Bezpieczne wakacje młodzieży - spotkanie w Jaworznie

Policyjny profilaktyk przekazuje SP nr 9 najważniejsze zasady bezpiecznego letniego wypoczynku: nad wodą, w górach i online.

Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Gabriela Narutowicza 1, 43-600 Jaworzno

W związku z nadchodzącym okresem wakacyjnym podkomisarz Marek Pagieła, policyjny profilaktyk z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, prowadzi działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 9, podczas którego uczniowie zapoznali się z kluczowymi zasadami bezpiecznego wypoczynku.

W trosce o bezpieczeństwo młodych ludzi podczas letnich miesięcy w SP nr 9 przeprowadzono prelekcję poświęconą prawidłowym zasadom spędzania wakacji.

Podczas zajęć omówiono kwestie związane z bezpieczeństwem nad wodą, w górach oraz podczas podróży. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń, jak właściwie reagować w sytuacjach niebezpiecznych oraz dlaczego warto stosować się do poleceń opiekunów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Ważnym elementem było także przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjant zwrócił uwagę na zagrożenia w sieci oraz na ochronę danych osobowych i odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.

Celem prelekcji było podniesienie świadomości uczniów w zakresie bezpieczeństwa oraz przygotowanie ich do odpowiedzialnego i bezpiecznego letniego wypoczynku. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do spokojnych i bezpiecznych wakacji dla wszystkich dzieci.

Źródło: policja.gov.pl

KB

Katarzyna Błoński

Relacjonuje bezpieczeństwo i aktywność w mieście, informując szybko i odpowiedzialnie o tym, co ważne dla mieszkańców.

Więcej artykułów →

Udostępnij: